مردی که دیگر گام بر نخواهد داشت

سه شنبه 21 شهریور 1391 02:17 بعد از ظهرنویسنده : فرهاد

 

4 شهریور امسال , اولین مردی که بر روی ماه پای نهاد,درگذشت.این فقدان همه را اندوهگین کرد.چه کسانی که در زمینه های نجوم و کیهان شناسی و فیزیک سر رشته دارند و چه کسانی که در این زمینه ها سر رشته ندارند.نیل آرمستنرانگ متعلق به قشر خاصی نبود.


نیل آرمسترانگ

وی با وجود اینکه کاری قهرمانانه انجام داد اما هرگز خود را قهرمان ندانست.چرا که به خوبی می دانست که موفقیت وی در این کار,بدون تلاش های شبانه روزی صدها نفر,ممکن نبود.کسانی که هرگز نامشان در روزنامه ها و مجلات درج نشد.و به جرات می توان گفت اگر کار یکی از این افراد نبود,شاید به این زودی پای انسان برای نخستین بار به ماه باز نمیشد.

در هر صورت آرمسترانگ را میتوان یکی از بزرگترین فرزندان بشریت دانست.چرا که وی به کار کسانی اعتماد کرد که قرار بود برای اولین بار,کاری بسیار مهم را انجام دهند و با وجود همه ی محاسبات و مهندسی های دقیق,وی نقشی اصلی را در فرود آپولو 11 و بازگشت آن به خانه انجام داد.

به گفته ی وی,شانس زنده ماندن وی قبل از فرود بر سطح ماه,تنها 50 % بود.

اما مساله مهمتری که وجود دارد,این است که به دلیل مشکلاتی که کل جهان را درگیر کرده,شاید پای بشر حداقل در دوران معاصر پیش رو به ماه نرسد.هرچند جاه طالبی انسان هرگز متوقف نمی شود.هنوز هم آرمسترانگ ها, گاگارین ها و ترشکوا هایی هستند که گام هایی برای بشریت,ورای زمین و ماه بردارند.

البته بحثی که هم اکنون وجود دارد این است که با توجه به سرعت پیشرفت علم در جهان ما,از نو دستیافتن به علم حاضر کاریست بیهوده و هدر دادن سرمایه های فکری و خلاقیت ها و همچنین "تکرار" موفقیت هایی که تاکنون به دست آمده نیز افتخاری نصیب کسی نمی کند.بلکه کشورهای در حال توسعه و کشورهایی مانند ایران که در حال فعالیت بر روی پروژه های فضایی هستند,بهتر است با استفاده از تجربیات دیگران و سرمایه های موجود,راه را برای موفقیت های بعدی انسان هموار کنند و افتخاراتی دیگر را بیافرینند.

در پایان,به طور اجمالی,نگاهی بر زندگی نیل آرمسترانگ خواهیم داشت....
نگاهی اجمالی به زندگانی نیل آرمسترانگ
آخرین ویرایش: سه شنبه 21 شهریور 1391 03:43 بعد از ظهر

 

وفا به عهد

دوشنبه 20 شهریور 1391 12:55 قبل از ظهرنویسنده : فرهاد

 

نخست سلام

و دوم با عرض پوزش به دلیل تاخیر در آغاز به کار دوباره وبلاگ.البته در این مورد مشکلات فنی گریبان گیر بودند.اما تغییرات...

نخستین و مهم ترین تغییر در دسته بندی مطالبه.دسته بندی های که جزیی تر شده اند و البته در آینده نیز چیزهایی به آنها افزوده خواهد شد و جزیی تر خواهند شد.

دومین تغییر,حذف موضوعاتیست که هیچ ارتباطی با عنوان وبلاگ ندارند.مثل کنکور سراسری  (که اابته به طور ویژه بود)؛ و البته پرهیز از پرداختن به عناوین بی ارتباط.

همچنین بخشی به بنام معرفی کتاب به موضوعات افزوده شده که کتب مفید به انتخاب بنده یا در خواست شما در باب موضوعی ,معرفی خواهد شد.

یکی از بخش هایی که در این وبلاگ,خیلی طرفدار داشت,بخش سوالات هفتگی بود.احتمال کمی وجود داره که در آینده ای نزدیک ,این بخش دوباره فعال بشه؛ولی بخش دیگری به وبلاگ افزوده شده که شاید به همان اندازه جذاب باشه."رصد" که در مورد رصد آسمان شب در طول ساله.اما این بخش به مطالعات و پیشنیازهایی نیازمنده که بعد از ارائه این پیشنیاز ها, فعال خواهد شد.

امیدوارم این تغییرات مطلوب باشه و نیاز ها رو برآورده کنه.

لطفا پیشنهادها و انتقادهای خودتون رو,خصوصا در مورد این تغییرات در همین پست و یا از طریق ایمیل, برای بهتر شدن وبلاگ خودتون بیان کنید.

مهمترین وظیفه یک کاربر در قبال یک سایت,بیان نظرات برای بهتر شدن و رفع کاستی هاست و مهمترین وظیفه یک سایت در قبال کاربر,پاسخ به نظرات و برآوردن خواسته های کاربره.

پس بیان نظرات,برای بهره مندی بهتر کاربر از یک سایت,مفید خواهد بود.

با تشکر


آخرین ویرایش: دوشنبه 20 شهریور 1391 12:57 قبل از ظهر

 

بازگشت:این دیگه مثل قبلی ها نیست!

چهارشنبه 15 شهریور 1391 12:09 قبل از ظهرنویسنده : فرهاد

 

سلام

قبل از هرچیز,باید به خاطر کم کاری و تاخیرات پیش آمده در به روز رسانی وبلاگ,بنده رو ببخشید.خودمم میدونم که این حرفم تکراری شده و کاری جز پوزش خواستن,ندارم که انجام بدم! و معمولا دومین کاری که بعد از عذرخواهی , انجام میشه اینه که وعده هایی برای بهتر شدن وبلاگ و یه سری شعار برای ایجاد تغیرات در وبلاگ از سوی بنده داده میشه. واقعیت اینه که این کار,برای خود من هم خسته کننده شده.بهتره بریم سر اصل مطلب:

یکی از عللی که در گذشته باعث می شد کمتر به این وبلاگ برسم این بود که با خودم میگفتم می شینم فلان مطلبو با هزار زحمت تهیه میکنم , مثلا ترجمه یک خبر و یا تایپ یک متن طولانی از یک کتاب یا مجله -تایپ کردن خیلی کار سختیه!- ولی در عمل میبینم که بازدید های وبلاگ و یا استقبال از مطلب خیلی کمه؛البته من از صمیم قلب از همه ی دوستانی که همیشه با این وبلاگ همراه بودند تشکر میکنم و احترام خاصی برایشون قایلم ؛ در این مدت تنها دلگرمی من برای ادامه کار ,بی شک این دوستان بودند.ولی جدای این چیز ها, در طول این دوره دیدم  که ایراد های زیادی هم در کار من بوده که اونا رو نادیده میگرفتم. مثلا اینکه مطالبی که باب روز بوده و یا لازم بوده گفته بشه و حتی وعده اش هم داده شده بوده ولی منتشر نشده؛یا مثلا ارائه موضوعاتی که شاید برای همه جذاب نبوده و صرفا صفحه پر کن بوده.

ایراد خیلی مهم دیگه ای که خودنمایی می کرد این بود که بها و ارزش بیشتری برای کمیت ها قایل بودم و کیفیت رو کمتر مد نظر قرار میدادم-البته منظورم از "کیفیت" , کیفیت مطالب نیست.مطمئنا بازدید 4 نفر از یک مطلب در روز و بیشترین بهره رو از مطلب معرفی شده ,بردن, بهتر از بازدید 400 نفر از همون مطلبه,در حالی که هیچکس به اون مطلب توجه کافی نداشته. پس باید کار مفید , انجام بشه و امید به این باشه که دست کم یک نفر,بیشترین برداشتو از مطلب ارائه شده داشته باشه و براش سودمند باشه.

ایرادهای کلی دیگه ای هم وجود داره که البته برای رفع اینها,نیاز به زمان و نظر مخاطبه که در مجموع تجربه ی فرد ارائه دهنده مطالب (یا همون اسما "مدیر") رو تشکیل میدن تا بدونه برای بهتر شدن وبلاگ , باید چه راهی رو پیش بگیره؛مثلا دسته بندی موضوعات وبلاگ و یا چیز هایی دیگه که به مخاطب کمک میکنه با گذراندن کمترین زمان,بیشترین استفاده رو از وبلاگ و مطالبش کرده باشه و گذراندن اوقاتش در وبلاگ همراه با سردرگمی و اتلاف وقت نباشه.

متاسفانه چیزهایی که در بالا گفته شد,خیلی شبیه شعاره....ولی هدف این نبود.

قصد ندارم دوباره شعار بدم ولی اگه مایل باشید میتونید دست کم روز جمعه به وبلاگ سر بزنید تا خودتون نظاره گر همه چیز باشید.

لازم به ذکره که ممکنه وبلاگ در ساعات پایانی روز پنجشنبه موقتا از دسترس خارج بشه که البته برای خونه تکونی – یا بهتر بگم وبلاگ تکونی- هست!

در پایان لازم میدونم اشاره ای به درگذشت نیل آرمسترانگ داشته باشم که همه رو اندوهگین کرد.چرا که گامی بزرگ برای بشر برداشت.البته در این مورد پستی ویژه خواهیم داشت؛هرچند که چند روزی از مرگ ایشون گذشته.

                                         
                          به امید دیدار در روز جمعه و با سپاس از صبوریتون.

آخرین ویرایش: چهارشنبه 15 شهریور 1391 12:16 قبل از ظهر

 

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic