بالاخره خودشه یا نه؟

جمعه 16 تیر 1391 12:03 بعد از ظهرنویسنده : فرهاد

 

روز 4جولای (14 تیر)  امسال روز مهمی برای فیزیک بود.در این روز CERN  اعلام کرد که ذره ی جدیدی را کشف کرده که به احتمال زیاد همان ذره خدا(ذره هیگز)است.این یعنی اینکه تلاش های چندین ساله چند صد دانشمند فیزیک و همچنین پروژه های چند میلیارد یورویی تقریبا به نتیجه رسیده است واین را ثابت میکند که این تلاش ها بیهوده و بیراهه نبوده است.

البته این اکتشاف پیام دیگری هم دارد و آن اینکه فصل جدیدی از فیزیک هسته ای و فیزیک ذرات گشوده شده که گام اول از یک مسیر طولانی را میتوان این اکتشاف دانست.

البته هنوز هم باید آزمایشات فراوانی صورت گیرد تا وجود این ذره بر اساس شواهد تجربی تایید گردد.به هر حال چشم امید فیزیک نوین به CERN دوخته شده است و احتمالا راهی که بشر در آینده خواهد پیمود به نتایج این اکتشافات بستگی فراوان دارد.

این نتایج نه تنها تحولی عظیم در فیزیک بوجود خواهد آورد بلکه سیر تکامل بشریت را هم دگرگون خواهد گرد.

به دلیل اهمیتی که این مساله دارد طی هفته های آتی این وبلاگ بیشتر بر روی این مساله تمرکز خواهد کرد و مقاله ها و ترجمه هایی جالب و سودمند در رابطه با این موضوع در اختیار خواهد گذاشت.

این وبلاگ ,در حد بضاعت و توانایی خود به کسانی که دوست دارند سخن فیزیک امروز را,تا حدودی که قابل قبول باشد,دریابند, کمک خواهد کرد.بنابراین مطالبی که در روز های آتی منشر خواهد شد میتواند کارگشا و سودمند باشد.

آخرین ویرایش: دوشنبه 20 شهریور 1391 12:46 قبل از ظهر

 
جمعه 16 تیر 1391 11:48 بعد از ظهر
سلام.
من که سر می زنم همیشه.
نه من امسال کنکور دادم دیگه. منم تجربی هستم.
این مطالبی هم که میذاری لطفا بیشتر توضیح بده مثلا با این مطلب چیزی به دانسته هام اضافه نشد اما برام سوال پیش اومد که ذره ی هیگز چیه... و الان هم که رفتم دنبالش ببینم چیه درست حسابی چیزی نفهمیدم. کلا آدم مطلعی نیستم ولی بخوام نظرمو بگم، می تونی در مورد چیزی که می خوای بنویسی بیشتر توضیح بدی و بگی که چی بوده، و بیشتر حالت توضیح دادن داشته باشه تا خبر دادن. به نظرم برای کسی مثل من که چیزی نمی دونه جذاب تره و کسی هم که از قبل می دونه فکرش بازتر بشه. و حتی خودت هم که می نویسی شاید باعث بشه بیشتر روی موضوع فکر کنی.
البته مجبور نیستی توجه کنی همین که معما بذاری هم مرتب میام (نذاری هم میام مرتب نه)
فرهاد
کاملا باهات موافقم.از اول هم قصد هم این بود که از یه جایی شروع کنم این چیزا رو با چیزای کمی که خودم یادگرفتم به هم بچسبونم و همه چی رو توضیح بدم.منتظر بهانه بودم که این مساله CERN هم شد بهانه خوب.
خیالت کاملا تخت.همه چی کاملا توضیح داده میشه.جوری که هیچکسی اینجوری نگفته باشه!قول میدم.
دارم آماده میکنمشون.اما با وجود اینکه کامپیوترم خراب شده و قطعی اینترنت دارم هرجوری که هست طبق برنامه پیش میرم.
معما به اون زودی ممکن نیست ولی حتمیه.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic